wróć do wiadomości

Kiedy budowano na początku XX wieku linie kolejową, skutecznie ominięto Gminę Ulanów na rzecz sąsiedniego Rudnika n/d Sanem. Teraz kiedy projektowane i budowane są autostrady a także spinana jest komunikacja drogowa z kolejową,  Gmina Ulanów stoi przed szansą stulecia.

Planowane trasy S 19 i S 74 są wielowariantowe i w kilku branych pod uwagę wariantach mogły by przebiegać przez Gminę Ulanów. Walorem niewątpliwym jest przebiegająca przez Gminę Ulanów trasa szerokiej kolei :  Rosja-Europa, przy której przed kilku laty był już  planowany Port Przeładunkowy. Stalowa Wola kilka lat temu zawarła porozumienie z Ulanowem, ws. przygotowań do budowy portu w Hucie Deręgowskiej jednak działania spaliły na panewce

Gdyby wg jednego z wariantów S74 przebiegała po “ulanowskiej” stronie Sanu dogodnym rozwiązaniem było by skrzyżowanie jej  z S19 przy jednoczesnym wykorzystaniu lokalizacji kolejowej.

Czy  Radni i Burmistrz Gminy Ulanów i Radni z Wójtem Gminy Jarocin ( profity dla sąsiedniej Gminy są oczywiste) planują czy już może podjęli  działania w tym temacie? Pytanie pozostawiam jako otwarte, przypominając jednocześnie o sąsiedniej Gminie Nisko, która też szuka sposobu na przyciągnięcie do siebie inwestorów a „konkurencja” nie śpi.

 

Janusz Bronkiewicz

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Wordpress Theme